+421 948 065 776 info@twisk.sk

Investičné zlato

Úvodná stránka Investičné zlato

Pod pojmom investičné zlato sa skrýva presné určenie typu a parametrov drahého kovu. V prípade investičného zlata teda vždy hovoríme o následujúcich produktoch.

Zlaté investičné zliatky a zlaté tehly

Zlaté zliatky sú vždy o rýdzosti 999,9/1 000 – 24 karátové zlato s maximálnym obsahom zlata v investičnom kove –
tj. rýdze zlato.Zlatý slitek Argor Heraeus 10 g_TrustWorthy Investment Zlaté zliatky sú liate v rozmedzí gramáží 1g – 100g. Zliatky sú razené, podobne ako mince a balené do plastových obalov. Už zlievárňou je zlatý zliatok opatrený puncom, značkou zlievárne a číselným vyjadrením hmotnosti. Každý zlatý zliatok má certifikát pravosti, ktorý je potrebné uchovať pre prípadný spätný predaj.
Ak je zlatý zliatok v neporušenom obale a všetky čísla na zliatku, obale a certifikáte sú totožné, výrazne to urýchli výkup investičného zliatku. V prípade investičných zlatých tehál sa bavíme o procese liatia a to
v gramážach 250g, 500g, 1000g. Tieto gramáže už nie sú vhodné pre investorov, ktorí neinvestujú vo veľkom a počítajú s potrebou rýchlej likvidity (predaja) drahého kovu. Ideálna gramáž investičných zliatkov pre drobných investorov je teda 1oz (1 trójska unca), prípadne 50g, alebo 100g zlatý zliatok.

Zlaté investičné mince

Ďalšou možnosťou, ako nakupovať investičné zlato, sú zlaté investičné mince. Tie nie sú produktom zlievární, ale vydávajú ich štátne mincovne. Pravosť investičných mincí garantuje mincovňa, ktorá ich opatruje puncom rýdzosti, ale tiež štát, ktorý necháva investičné mince raziť.zlatá investiční mince_1/2 oz_TrustWorthy Investment Ak hovoríme iba o investičných, nie o pamätných minciach, neočakávame nárast hodnoty z pohľadu zberateľského potenciálu a cena mincí sa riadi cenou zlata. V obstarávacej cene sa však 1oz zlatá minca môže líšiť od 1oz zlatého zliatku. Výroba mincí je výrazne nákladnejšia z pohľadu umeleckého spracovania reliéfu a umeleckej hodnoty investičnej mince.

 

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Rozmýšľate nad vašimi úsporami a uvažujete
o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej čiastky a akou formou je investícia do zlata vhodná. Ako by malo investičné zlato vyzerať a na čo si dať pri jeho kúpe pozor. Ponúkame školenie vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar tu nie je objednávaný ani predávaný. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO ZLATA

Existuje mnoho dôvodov na investovanie do zlata,
ale tým hlavným je ochrániť peniaze pred infláciou.
Zlato a jeho konvertibilná hodnota sa za posledných sto rokov nezmenili. Pred sto rokmi ste kúpili najluxusnejšie auto tej doby za kilogram zlata - dnes je to úplne totožné. Zatiaľ čo peniaze strácajú svoju cenu v dôsledku inflácie a hospodárskych fluktuácií, zlato zostáva pevné. Avšak vždy, keď ho potrebujete premieňať na hotovosť, je to otázka jedného dňa. Potrebujete viac informácií? 

Zistiť viac